0533 618 09 88 0533 618 09 88 Gümüşdere Mahallesi 9.Sokak No:1/3 Keçiören/Ankara
ANKARA SU YALITIM •  LOGO
Anasayfa / Beton Üstü İzolasyon

Beton Üstü İzolasyon

Beton Üstü İzolasyon

Ankara Su Yalıtım | 03/Kasım/2020 | 989 Kez Okundu

Beton üzerinde yapılacak olan izolasyon işlemlerinde etkili malzeme seçimi yapılması gerekmektedir. Profesyonel hizmet firmamız tarafından verilmektedir.

Beton Üstü İzolasyon

Beton çatı su alıyor sorunu son zamanlarda çok sık karşılaşılan bir problemdir. Beton çatı evi olanlar birçok farklı yöntem deneyerek su yalıtım sorununu çözmeye çalışmaktadır. Beton çatı su izolasyonu nasıl yapılır başlıklı birçok yazıda birbirinden farklı yöntemler anlatılmaktadır. Bunun nedeni her yöntemin avantajları ve dezavantajları bulunmasıdır. Kimisi kalite olarak, kimisi malzeme ömrü olarak kimisi de maliyet olarak uygun çözümler sunmakta ve insanlar tarafından bu özelliklerine göre tercih edilmektedir. Ancak hangi yöntem seçilirse seçilsin amaç su yalıtımının sağlanmasıdır. Bunun için sorunu giderecek olan çözüme yönelmek gerekmektedir. Beton yüzeylere uygulanabilecek olan su yalıtım çözümlerinin beton üzerinde tutunma sağlamasına dikkat edilmelidir.

 

Su yalıtım kaplaması yaptırmadan önce beton yüzeylere uygulanabilen su yalıtım çözümlerini araştırmak gerekir. Ancak bu sayede uygulanacak olan çözüm tam etki edecektir. Metal yüzeyler için geliştirilmiş olan çözümlerle beton yüzeylerde su yalıtımı sağlanamaz. Su yalıtım malzemeleri özellikleri konusunda yeterli bilgiye sahip olan ekibimiz su yalıtımı yaptırmak istediğiniz yüzeye en uygun olan çözümü size önerecektir. En uygun çözüm maliyet, uygulama ve yalıtımda istenilen özellikleri dengeli bir şekilde karşılayan çözüm demektir. Beton yüzeylere yapılacak olan su yalıtım işlemleri öncesinde beton yüzeylerin hazırlanması gerekmektedir. Bu hazırlık tozdan, hasarlı betondan ve yabancı maddelerden arındırma aşamalarından meydana gelmektedir.

 

Beton yüzeylere su yalıtım uygulaması sırasında dikkat edilmesi gereken beton yüzeydeki çatlak ve kırıkların onarılmasıdır. Bu çatlak ve kırıkların doğru tamir malzemesi ile doldurulması yapının güçlü kalmasına ve su yalıtım uygulamasının yüzeye doğru bir şekilde yapışmasını sağlamaktadır. Su yalıtım kaplama fiyatları kullanılacak olan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Polyurea su yalıtımı ya da sıvı membran su yalıtımı yapılması durumunda zaman maliyet ekseninde büyük avantaj elde edilmektedir. Firmamız sıvı membran ve Polyurea su yalıtım uygulamalarında en başarılı sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Ekibimiz yıllardır elde ettiği tecrübe ve bilgi birikimi ile en iyi işçilikle uygulamaları yaparak su yalıtımının tam olarak sağlamaktadır. Su yalıtımı sorunlarınızın en iyi şekilde çözülmesi ve bir daha su yalıtım sorunları ile uğraşmamak için firmamızı arayınız.

Ankara Su Yalıtım, Likit Membran ve Zemin Kaplama Sistemler İçin Bizimle İletişime Geçin.