0533 618 09 88 0533 618 09 88 Gümüşdere Mahallesi 9.Sokak No:1/3 Keçiören/Ankara
ANKARA SU YALITIM •  LOGO
Anasayfa / Çatıya Membran Uygulaması

Çatıya Membran Uygulaması

Çatıya Membran Uygulaması

Ankara Su Yalıtım | 03/Kasım/2020 | 149 Kez Okundu

Çatıya membran uygulamaları çatıda su yalıtımının sağlanması için en etkili yöntemler arasında yer almaktadır.

Çatıya Membran Uygulaması

Yağmur ve kar suları yapı malzemelerine ciddi zararlar vermektedir. Yapılara değen yağmur ve kar suları akarak ya da kuruyarak yapılardan uzaklaşır. Ancak yanlış inşa edilmiş ve yalıtımı yanlış yapılmış olan çatılarda su birikerek yapı malzemelerini korozyona uğratır ve dayanıklılığı azaltır. Bunu engellemek için çatı su yalıtımı etkin bir şekilde sağlanması gerekmektedir. Bugün birçok çatı geleneksel üçgen şeklinden uzaklaşmakta ve düz şekilde inşa edilmektedir. Bu nedenle su birikmesi çok daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Biriken su da yapıya ciddi zarar vermektedir. Çatı membran uygulaması yapı çatılarından su yalıtımını önemli ölçüde sağlamaktadır. Bu sayede çatılarda su korozyonu oluşması engellenmektedir.

 

Membran çatı uygulamaları için çeşit olarak sınıflandırılabilmektedir. Bunlardan ilki sıvı membran uygulamalarıdır. Diğeri ise levhalar halinde membran uygulamasıdır. Sıvı membran uygulaması hakkında yazdığımız diğer yazılarda detaylı bilgiler yer almaktadır. Serme olarak uygulanan membran kaplamaları üreticilerin belirttiği şekle uygun olarak serilmelidir. Serme membran uygulamaları sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar üst üste bindirildiği noktalar ve ek yerlerinin kesişmemesi için belirtilen şekilde uygulanmalıdır. Serme membran uygulamaları da iki kat olarak yapılarak su geçirmezlik tam olarak elde edilmektedir. Doğru olarak uygulama için profesyonel işçiliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Firmamız su yalıtımında verdiği en iyi işçilik ile su yalıtımı Ankara hizmetlerinde en iyiler arasında yer almaktadır.

 

Çatı yalıtımında membran kullanımı için farklı su yalıtım malzemeleri bulunmaktadır. Kiremit altı membran uygulaması ve düz çatı membran uygulamaları için farklı malzemeler bulunmaktadır. Yapıya uygun olan malzeme seçilerek en etkili şekilde su yalıtımı yapılmalıdır. Ankara Su Yalıtım firması olarak en etkili su yalıtım seçeneklerini sizlere sunarak kaliteli işçilik ve uygun fiyatlarla su yalıtımı konusunda hizmet sunuyoruz. Su yalıtımı yaptırmak için firmamız ile iletişime geçmeniz ve fiyat teklifini almanızı öneririz. Firmamız en iyi su yalıtım fiyatları ile su yalıtım hizmetleri sunulmaktadır. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için firmamızın iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman bizi arayarak çatı su yalıtımında en etkili çözümler sizlere sunularak seçimlerinizi kolayca yapmanız sağlanmaktadır.

Ankara Su Yalıtım, Likit Membran ve Zemin Kaplama Sistemler İçin Bizimle İletişime Geçin.