0533 618 09 88 0533 618 09 88 Gümüşdere Mahallesi 9.Sokak No:1/3 Keçiören/Ankara
ANKARA SU YALITIM •  LOGO
Anasayfa / İç Duvar Su Yalıtımı

İç Duvar Su Yalıtımı

İç Duvar Su Yalıtımı

Ankara Su Yalıtım | 03/Kasım/2020 | 1271 Kez Okundu

İç cephe su yalıtım uygulamaları dış cepheden izolasyon yapılamadığı durumlarda ve su depoları gibi kapalı alanlarda tercih edilir.

İç Duvar Su Yalıtımı

İç duvar su yalıtımı yapı içerisinden yapılan su yalıtımını ifade etmektedir. İç duvar izolasyon işlemleri dışarıdan müdahale edilmesine imkan olmayan ya da uygulama yapmanın zor olduğu durumlarda tercih edilmektedir. Çünkü su yalıtımında önemli olan yapı malzemelerini korumaktır. Bu nedenle dıştan yapılan su yalıtımları daha etkili sonuç vermektedir. Ancak bodrum kat gibi dış cephe toprak altında kalan ve açma maliyeti karşılanamayan durumlarda iç duvar su yalıtımı yapılması gerekir ve yapıların korunmasının sağlanması gerekir. İç cephe kaplamaları su sızıntılarının olduğu bölgelerin tespit edilmesi ile başlamaktadır. Ancak bu şekilde verimli bir su yalıtımı sağlanabilmektedir.

 

İç cephe su yalıtım malzemeleri seçilirken yalıtım yapılacak olan yapı malzemesi dikkate alınmalı ve yapı malzemesi ile uyumlu olan yalıtım malzemesi seçilmelidir. İç cephe su yalıtım boyası, Polyurea, iç cephe su yalıtım sıvası gibi çeşitli malzemeler bulunmaktadır. Firma olarak iç cephede su yalıtımına ihtiyaç duyulan noktaların su yalıtımını en iyi şekilde gerçekleştirerek su yalıtımının sorunsuz bir şekilde elde edilmesini sağlıyoruz. Su yalıtımı iç cephede bodrum katlarda özellikle önemli bir konudur. Buralarda temel ve dikey duvarların birleşim noktalarında oluşan soğuk derz bölgeleri su sızıntılarına neden olarak yapı içerisinin su almasına ve sıvaların patlamasına neden olmaktadır. Bu sorunları önlemek için soğuk derz bölgeleri ve çatlaklar özel dolgu malzemeleri ile doldurulduktan sonra su yalıtım kaplamaları yapılmalıdır. Bu sayede hem yapı malzemeleri hem de yapı içerisinin su yalıtımı sağlanmış olur.

 

Tavan su yalıtımı da iç cephe izolasyon uygulamalarının çok tercih edildiği alanlardır. Akıtan bölge tespit edilerek bölgesel su yalıtım uygulamaları sayesinde tavan akması sorunları çözülebilmektedir. En sağlıklı çözümün çatı izolasyonu olduğunu belirtmekte fayda var ama yapılamadığı durumlarda iç cephe izolasyonu da tercih edilebilir. İç cephe izolasyonunun kullanıldığı en önemli yerler su depoları ve tanklarıdır. Su depolarının iç cephelerine içme suyuna karışmayan ve zararlı madde içermeyen sağlıklı su yalıtım kaplamaları yapılmalıdır. Bu sayede hem depoların ömrü uzamakta hem de su kalitesi daha kolay korunmaktadır.

Ankara Su Yalıtım, Likit Membran ve Zemin Kaplama Sistemler İçin Bizimle İletişime Geçin.