0533 618 09 88 0533 618 09 88 Gümüşdere Mahallesi 9.Sokak No:1/3 Keçiören/Ankara
ANKARA SU YALITIM •  LOGO
Anasayfa / Kiremit Altı Membran Ne İşe Yarar

Kiremit Altı Membran Ne İşe Yarar

Kiremit Altı Membran Ne İşe Yarar

Ankara Su Yalıtım | 03/Kasım/2020 | 1525 Kez Okundu

Kremit altı membran kaplamaları ile su yalıtımı etkili bir şekilde yapılmakta ve yapıların ömrü korunmaktadır.

Kiremit Altı Membran Ne İşe Yarar

Çatı kiremitleri yağış sularının çatı üzerinden başka yöne doğru akıtılmasını ve yapının suya karşı korunmasını sağlamaktadır. Kiremitleri eğim yönünde üst üste bindirmeli olarak döşenmektedir. Kiremitler büyük ölçüde suyu başka yöne yönlendirmeyi başarsa da şiddetli yağışlarda sızdırmalar meydana gelmektedir. Ayrıca kiremitler sıcak ve soğuk etkisi ile çatlayarak suyu altına iletmektedir. Bu nedenlerden ötürü ek su yalıtım önlemlerinin alınması gerekir. Aksi durumda yapılarda ciddi sorunlar meydana gelebilmektedir. Kiremit altı izolasyon uygulamalarında bindirmeli levhalar kullanıldığı gibi kiremit altı membran da kullanılmaktadır. Kiremit altı membran kaplamaları sızan suyun yapıya zarar vermesi ciddi ölçüde engellenmektedir.

 

Kiremit altı su izolasyonu için kullanılan membran kaplamalar levhalar halinde kaplanmaktadır. Altan başlayarak yapılan membran kaplamaları bindirmeli olarak yukarı doğru gitmekte ve kaplamalar kiremit oluklarına dik olacak şekilde yerleştirilmektedir. Aksi halde bindirme noktalarından su sızıntılarının olması gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Özellikle kar suyuna karşı önlem alınması için membran uygulamasının dikkatle yapılması çok önemlidir. Uygulamanın profesyonel kişiler tarafından yapılması su yalıtımının tam olarak sağlanması için önemlidir. Kiremit altı membran levhaların bindirme işlemleri üreticinin belirttiği standartlarda ya da en az 10 cm olacak şekilde uygulanmalıdır. Bu sayede su sızma tam olarak engellenebilir ve su sızma sorunları çözülebilir.

 

Kiremit altı izolasyon malzemeleri seçiminde bölgenin yağış durumu göz önüne alınmalı ve mevsimsel normallerde koruma sağlayacak su sızdırmazlık değerlerine sahip malzemeler tercih edilmelidir. En sağlıklı sonucu elde etmek için profesyonel ekiplerle çalışılması önerilmektedir. Ankara Su Yalıtım firması olarak su yalıtım sorunlarınıza en iyi çözümleri sunuyoruz. En etkili su yalıtım çözümlerini en uygun fiyatlarla almak için firmamız ile iletişime geçmelisiniz. Profesyonel ekibimiz size en uygun çatı su izolasyon uygulaması önerecek ve maliyet fayda ekseninde en verimli sonucu almanızı sağlayacaktır. Yüksek kaliteli işçilik ile yapılan uygulamalar su yalıtımı için büyük önem arz etmektedir. Yanlış uygulama yapılması yalıtımın doğru işlememesine ve paranın boşa gitmesine neden olur. Paranızı ve yapılarınızı korumak için su yalıtımında bizi tercih edin en etkili sonucu elde edin.

Ankara Su Yalıtım, Likit Membran ve Zemin Kaplama Sistemler İçin Bizimle İletişime Geçin.