0533 618 09 88 0533 618 09 88 Gümüşdere Mahallesi 9.Sokak No:1/3 Keçiören/Ankara
ANKARA SU YALITIM •  LOGO
Anasayfa / Perde Beton Su Yalıtımı Nasıl Yapılır

Perde Beton Su Yalıtımı Nasıl Yapılır

Perde Beton Su Yalıtımı Nasıl Yapılır

Ankara Su Yalıtım | 28/Şubat/2021 | 2807 Kez Okundu

Perde beton su yalıtımı yapılırken arazi şartları ve iklim şartları göz önüne alınarak doğru malzeme seçimi ve uzun ömürlü malzeme seçimi yapılmalıdır.

Perde Beton Su Yalıtımı Nasıl Yapılır

Perde beton bina yapı yan yüzleri ile eğimli toprağın bağlantısını kesen ve toprak zeminin kaymasını engelleyen duvarlardır. Perde beton doğrudan toprakla temasta olduğu için hem yüke hem de topraktan gelen suya maruz kalır. Topraktan gelen suyun perde betona zarar vermemesi ve yapı içerisine sızmaması için su yalıtımı yapılması gerekmektedir. Perde beton su yalıtımında kullanılacak malzeme seçiminde su sızdırmazlık değerleri ve arazi yapısı dikkate alınmalıdır. Arazi toprak nem seviyesi ve iklim şartları duvarın maruz kalacağı su miktarına etki edecektir. Yağmurluk alanlarda su basıncı yüksek olabilirken daha kurak alanlarda toprak su basıncı daha az olacaktır. Bu da sızdırma oranına etki etmektedir.

 

Sızdırmaya etki eden su basıncına beton duvarın arkasında kalan arazinin toprak ve taşlık olması gibi birçok parametre etki etmektedir. Kullanılacak su yalıtım malzemesinin geçirgenlik değerleri incelenerek beton duvarı koruyacak seviyede olduğundan emin olunması gerekmektedir. Membran su yalıtım uygulamaları birçok alanda başarılı sonuçlar vermektedir. Beton duvar su yalıtımında membran kullanımı sayesinde uzun yıllar koruyuculuk elde edilebilmektedir. Kaydırmalı ve iki kat uygulanan membran kaplamalar sayesinde tam sızdırmazlık sağlanır. Perde beton duvar yapısının zarar görmemesi için neme ve suya karşı korunması için membran su yalıtımını Ankara su yalıtım firmamızdan yaptırabilirsiniz.

 

Polyurea su yalıtım kaplaması da bir diğer beton duvar su yalıtım malzemesidir. Beton duvar su yalıtım malzemeleri arasında sızdırmazlığı en yüksek olan malzemelerden olan Polyurea kaplamaları yek pare yapısı ile sızdırmazlığı yüksek seviyede sunmaktadır. Polyurea Ankara kaplama firması olan Ankara Su Yalıtım firmamız tarafından temel ve perde beton su yalıtım hesaplamalarınız ve uygulamalarınız yapılmaktadır. Uygulama yaptırmak için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Gerekli hesaplamalar yapılarak maliyet belirlenerek iş öncesi en uygun fiyat teklifi firmamızca sunulmaktadır. Polyurea su yalıtım kaplamalarının bir diğer avantajı da uzun kullanım ömrüdür. Perde duvar gibi uygulama için kazı yapılması ve toprak çıkarılarak geri doldurulması gereken ve zahmetli süreçlerde uzun ömürlü malzeme kullanımı maliyetlerinizin uzun vadede en uygun şekilde olmasını sağlamaktadır.

Ankara Su Yalıtım, Likit Membran ve Zemin Kaplama Sistemler İçin Bizimle İletişime Geçin.