0533 618 09 88 0533 618 09 88 Gümüşdere Mahallesi 9.Sokak No:1/3 Keçiören/Ankara
ANKARA SU YALITIM •  LOGO
Anasayfa / Polyurea Nedir Nasıl Uygulanır

Polyurea Nedir Nasıl Uygulanır

Polyurea Nedir Nasıl Uygulanır

Ankara Su Yalıtım | 02/Kasım/2020 | 325 Kez Okundu

Ankara Su Yalıtım firması olarak polyurea kaplama uygulamalarında en başarılı sonuçları almanızı sağlıyoruz.

Polyurea Nedir Nasıl Uygulanır

Polyurea iki komponentli bir elastomerdir. Karışım su yalıtımı olarak ya da zemin kaplama olarak kullanılmaktadır. Aslında Polyurea çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ancak sektörümüzdeki uygulama alanları genel olarak su yalıtımı ve zemin kaplama olarak kullanılmaktadır. Polyurea su yalıtımı için en uygun çözüm olarak bilinmektedir. Çünkü %400 esneklik katsayısı ve su geçirmez uzun moleküler bağları sayesine uygulandığı yüzeyde yüksek su basıncına bile direnç gösteren çok sağlam bir malzemedir. Çatı su yalıtımı için sprey Polyurea kaplama tercih etmek uzun ömürlü bir su yalıtım çözümü sağlamaktadır. Su yalıtımında neden Polyurea kaplama tercih edilmesi gerektiği konusunu yazımızın devamında sizlere açıklayacağız.

 

Ankara Su Yalıtımı firması olarak etkili su yalıtım çözümü sunuyoruz. Polyurea güneş ışınlarının zararlı etkileri altında oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle uzun ömürlü çözüm sunar. Sprey Polyurea kaplama uygulamalarında malzeme uygulandığı yüzeyde kürlendiği için tam bir yapışma sağlar ve ek yersiz bütün bir kaplama elde edilir. Polyurea kaplama uygulaması yapılması yapıların suya karşı maksimum dayanım göstermesini sağlar. Çatılara, temel, perde duvar ve subasman ile iç cephelere Polyurea kaplamaları kolaylıkla yapılabilmektedir. Polyurea kaplama işlemleri metal, plastik ve ahşap yüzeylere de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Metal panel çatılı fabrika, ahır ve tesislerde de su yalıtımı sağlamak için Polyurea kaplama uygulamaları yapılmaktadır. Polyurea kaplaması darbe dayanımı oldukça yüksek olduğu için darbeye maruz kalacak yüzeylerde su yalıtımı için Polyurea tercih edilmesi gerekmektedir.

 

Polyurea kaplama uygulamaları sprey püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır. Sprey püskürtme yönteminde malzemeyi oluşturacak komponentler yüksek basınç ile uygulama yüzeyine sprey Polyurea tabancası ile uygulanır. Yüzeyde karışan malzemeler kürlenmeye başlayarak saniyeler içinde Polyurea malzemesinin son halini alır. Uzun moleküler bağlar oluşturması nedeni ile moleküller arasından su geçişinde izin vermez. Yek pare bir yapıda oluşan uygulama ek yeri olmadığı için sızdırma göstermemektedir. Polyurea uygulamalarından önce yüzeylerin temizlenerek tozdan arındırılması yüzeye olan tutunma miktarını arttıracaktır. Polyurea su yalıtım ihtiyaçlarınıza en iyi çözümü bulmak için firmamız ile iletişime geçmeli ve sunduğumuz fırsatlardan yararlanamalısınız

Ankara Su Yalıtım, Likit Membran ve Zemin Kaplama Sistemler İçin Bizimle İletişime Geçin.