0533 618 09 88 0533 618 09 88 Gümüşdere Mahallesi 9.Sokak No:1/3 Keçiören/Ankara
ANKARA SU YALITIM •  LOGO
Anasayfa / Polyurea Su Yalıtımının Avantajları Nelerdir

Polyurea Su Yalıtımının Avantajları Nelerdir

Polyurea Su Yalıtımının Avantajları Nelerdir

Ankara Su Yalıtım | 02/Kasım/2020 | 287 Kez Okundu

Polyurea esnekliği, darbelere dayanıklılığı, yekpare uygulanması ve UV altında yıpranmaması ile en etkili su yalıtım çözümüdür.

Polyurea Su Yalıtımının Avantajları Nelerdir

Polyurea su yalıtımı avantajları malzemenin yapısından gelmektedir. Polyurea kaplama özellikleri incelendiğinde malzemenin çift komponentli bir elastomer olduğu görülmektedir. Polyurea uzun moleküler bağlar oluşturan yapısı sayesinde su moleküllerinin geçişine izin vermemektedir. Bu sayede de en etkili su yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Polyurea yapısının esnek olması nedeniyle darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Doğal şartlarda kolay kolay kopmaz ve çatlamaz ve su sızmalarına neden olmaz. Tüm bu avantajlar bile tek başına Polyurea su yalıtım çözümünün tercih edilmesini sağlamaktadır. Polyurea su yalıtımını başarı ile uygulayan firmamız da en etkili su yalıtımını isteyen müşterilerine Polyurea su yalıtım çözümünü önermektedir.

 

Peki polyurea su izolasyonu bize başka hangi avantajları sunmaktadır? Polyurea darbe dayanımı ve UV ışınlarına karşı gösterdiği direnç sayesinde ömürlük bir uygulamadır. Çok uzun yıllar yıpranmadan su yalıtımını etkili bir şekilde sağlamaktadır. Neredeyse yapı ömrü kadar kullanım ömrüne sahip olduğu için yenilenmesi gerekmeden kolayca yıllar boyunca kullanılmaktadır. Polyurea su yalıtımı fiyatları da zaman maliyet ekseninde etkili çözümler sunduğu için en uygun fiyatlı çözümdür de denilmektedir. Geleneksel su yalıtım çözümlerinin aksine çok uzun yıllar (yaklaşık 80 yıl) yenilenmesi gerekmeden kullanılabilmektedir. Bu sayede diğer yalıtım çözümlerinde yenileme maliyetleri de göz önüne alındığında Polyurea en etkili çözümü sunmaktadır.

 

Polyurea avantajları saymakla bitmez ancak uygulamadaki bir diğer avantajından da bahsetmeden geçmek olmaz. Sprey püskürtme yöntemi ile uygulama yapılan Polyurea kaplamaları yek pare bir yapı oluşturur ve ek yerleri olmadığı için ek yerlerine ekstra uygulama gerektirmez. Kısa sürede uygulanabilir olması nedeni ile de şantiye süresi oldukça kısadır. Günde 500 m2 gibi büyük bir alan rahatlıkla kaplama yapılabilmektedir. Polyurea su yalıtımı birim fiyat güncel listesine ulaşmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firma personelimiz size güncel Polyurea su yalıtım kaplama fiyatları hakkında bilgi verecek ve eldeki verilerle diğer yöntemlere göre fiyat avantajlarını da sizlere aktaracaktır. Polyurea su yalıtım kaplama uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak ve su yalıtım sorunlarınıza en etkili çözümü bulmak için mutlaka firmamız ile iletişim kurmanızı öneriyoruz.

Ankara Su Yalıtım, Likit Membran ve Zemin Kaplama Sistemler İçin Bizimle İletişime Geçin.