0533 618 09 88 0533 618 09 88 Gümüşdere Mahallesi 9.Sokak No:1/3 Keçiören/Ankara
ANKARA SU YALITIM •  LOGO
Anasayfa / Sıvı Membran Nedir Nasıl Uygulanır

Sıvı Membran Nedir Nasıl Uygulanır

Sıvı Membran Nedir Nasıl Uygulanır

Ankara Su Yalıtım | 03/Kasım/2020 | 979 Kez Okundu

sıvı membran su yalıtım kaplamalarında uygulamanın doğru yapılması elde edilecek olan sonucun en iyi olmasını sağlamaktadır.

Sıvı Membran Nedir Nasıl Uygulanır

Sıvı membran nedir? Sıvı membran son teknoloji su yalıtım ürünleri arasında yer alan bir üründür. Soğuk olarak uygulanan sıvı membran boya gibi sürülerek uygulanan ve uygulandığı bölgede tek parça bir su izolasyonu sağlayan bir meddedir. Prizlendikten sonra tamamen su geçirmez bir hal almaktadır. UV dayanımı genelde olmayan ürünler için doğrudan güneşe maruz kalacak uygulamalarda koruyucu boya ya da kaplama yapılması tavsiye edilmektedir. İçme suyuna karışmadığı için metal ve beton su depolarında rahatlıkla kullanılabilecek olan bir üründür. İç cephelerde de kolaylıkla uygulanarak su yalıtımı sağlamaktadır. Koruyucu katman uygulaması yapılması durumunda doğrudan güneş gören yerlerde de uzun ömürlü çözüm sunmaktadır.

 

Ankara Su Yalıtım firması olarak sıvı membran uygulamalarında deneyimli ekibimiz ile en iyi uygulamayı yapıyoruz. Sıvı membran uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken hususları size aktaralım. Sıvı membran uygulamasından yüzey ile adransın artması için uygulama yüzeyinin harç döküntülerinden, tozdan ve yabancı maddelerden arındırılması gerekmektedir. Bundan sonra yapılacak ilk işlem astar uygulaması olacaktır. Astar uygulamalarında özel astar malzemeleri ya da seyreltilmiş sıvı membran kullanılmalıdır. Bu sayede yüzeye olan yapışma kabiliyeti daha da artacak ve kılcal boşluklar tam anlamıyla doldurulacaktır. Astar kat uygulaması yapıldıktan ve yeterli kuruma süresi beklendikten sonra birinci kat uygulaması yapılmasına başlanır. Fırça ya da püskürtme yöntemi ile birinci kat uygulaması yapılır.

 

Sıvı membran uygulaması yaparken en az iki kat olacak şekilde uygulama yapılmasına dikkat edilmelidir. Her katman birbirine 90 derece dik olacak şekilde uygulanmalı ve katmanlar arası kuruma süreleri beklenmelidir. Katmanlar arası bekleme süreleri katman kabuklaşması gerçekleşene kadar üreticinin belirttiği sürelerde yapılmalıdır. Yüksek dayanım gerektiren alanlarda file ile güçlendirme yapılmalıdır. File katmanlar arasında uygulanarak malzemenin tam olarak yüzeye tutunmasını sağlar. Boyanabilen sıvı membran uygulamalarında açık alan uygulamalarını güneşten korumak için boya uygulanmalıdır. Su yalıtım uygulaması olarak etkili sonuç veren sıvı membran kaplaması yaptırmak isteyenler için firmamız çok özel fırsatlar sunmaktadır. Detaylı bilgi ve hizmet almak için firmamız ile iletişime geçmeyi unutmayın.

Ankara Su Yalıtım, Likit Membran ve Zemin Kaplama Sistemler İçin Bizimle İletişime Geçin.