0533 618 09 88 0533 618 09 88 Gümüşdere Mahallesi 9.Sokak No:1/3 Keçiören/Ankara
ANKARA SU YALITIM •  LOGO
Anasayfa / Su Yalıtımında En Etkili Yöntemler

Su Yalıtımında En Etkili Yöntemler

Su Yalıtımında En Etkili Yöntemler

Ankara Su Yalıtım | 03/Kasım/2020 | 148 Kez Okundu

Su yalıtımında en etkili yöntem olan polyurea su yalıtım kaplaması yaptırmak için firmamız ile iletişime geçmeyi unutmayın.

Su Yalıtımında En Etkili Yöntemler

Su yalıtımında kullanılan yöntemler incelendiğinde su yalıtımı malzemeleri devreye girmektedir. Her malzeme kendi yöntemini geliştirmiş ve buna göre bir çözüm sunmuştur. Su yalıtımı yöntemleri arasında en etkili yöntemi elde etmek için ise yöntemleri incelemek ve avantajlarını görmek gerekir. Mesela su yalıtım boyası banyo gibi nemli alanlarda tavanların rutubet yapmasını engellemek için kullanılan etkili yöntemlerdendir. Ancak bina temel ve çatı yalıtımlarında yeterli performansı gösteremeyecektir. Bu örnekte de görüldüğü gibi uygulama alanı en etkili yöntemi değiştirmektedir. Bu yazımızda bina ve yapılarda temel, perde duvar, çatı, teras su yalıtımlarında kullanılacak en etkili yöntemleri inceleyeceğiz.

 

Firma olarak Ankara su yalıtım ihtiyaçlarına en iyi çözümü sunduğumuzu defaatle dile getirdik. Şimdi de en etkili su yalıtım çözümlerini sizlere anlatacağız. Su yalıtımında kullanılan yöntemlerde etkili olmayan yöntemler ek yeri olan yöntemlerdir. Bu uygulamalarda ek yerlerine ne kadar çözüm bulunmaya çalışılsa da zamanla bu noktalar su sızdırılmasına neden olmaktadır. Ancak etkili su yalıtım çözümünün uzun yıllar hizmet vermesi beklenmektedir. Sıvı membran kaplama ve Polyurea su yalıtım kaplamaları ek yeri olmadan yapılan uygulamalardır. Sıvı membran sürüldükten soran yekpare kuruyan bir malzemedir. Ek yeri olmaz ve en az iki kat uygulanması nedeniyle etkili su yalıtım çözümü sağlar. Polyurea için ise aşağıda detaylı inceleme de bulunacağız.

 

Su yalıtım çözümleri arasında en etkili çözüm olarak bilinen Polyurea kaplamadır. Polyurea iki komponentli bir elastomerdir. Uygulaması çok hızlı bir yöntemdir. Avantajları darbe dayanımı, esneklik, UV dayanımı ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra yekpare uygulanması da en büyük avantajlardan birisidir. İçte ve dışta her türlü yüzeye rahatlıkla uygulanabilmektedir. Metal, beton ya da toprak üzerine bile uygulanabilir olması sayesinde her yerde su yalıtımı sağlar. Su yalıtım kaplaması olarak Polyurea tercih edilmesi yalıtımın kalıcı olarak yapılmış olmasını sağlar. Neredeyse yapılarla eşit ve daha fazla ömre sahip olması nedeniyle su yalıtım sorunları tek seferde çözülmektedir. Ayrıca uzun ömürlü olması ilerleyen zamanlarda yenileme maliyeti olan yöntemlere göre daha avantajlı olmasını sağlamaktadır.

Ankara Su Yalıtım, Likit Membran ve Zemin Kaplama Sistemler İçin Bizimle İletişime Geçin.