0533 618 09 88 0533 618 09 88 Gümüşdere Mahallesi 9.Sokak No:1/3 Keçiören/Ankara
ANKARA SU YALITIM •  LOGO
Anasayfa / Sürme İzolasyon Nedir

Sürme İzolasyon Nedir

Sürme İzolasyon Nedir

Ankara Su Yalıtım | 03/Kasım/2020 | 5034 Kez Okundu

Sürme izolasyon yalıtımı sıvı membran gibi malzemelerle yapılmaktadır. Ankara Su Yalıtım firması olarak en kaliteli su yalıtım hizmetini veriyoruz.

Sürme İzolasyon Nedir

Sürme izolasyon son gelişen su izolasyon yöntemlerinden bir tanesidir. Yarı akışkan yapıda olan membran gibi ürünlerden elde edilen su izolasyon malzemeleri sürme yöntemi ile uygulanır ve yüzeyde prizlenerek su geçirmez bir yapı oluşturur. Bu yöntem bir ürün çeşidinden ziyade bir uygulama yönteminin adıdır. Birçok farklı sürme izolasyon malzemesi bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilinen zift, sıvı membran ve izolasyon boyalarıdır. Sıvı membran etkili su izolasyon yöntemlerinin başında gelmektedir. Uzun ömürlü olması nedeni ile son zamanların en çok tercih edilen yöntemlerindendir. İç ve dış cephelerde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Ayrıca üzeri boyanabilir olduğu içinde dekoratif su yalıtım çözümlerine imkan sağlamaktadır.

 

Peki sürme izolasyon nasıl yapılır? Sürme izolasyon işlemleri öncesi yüzeyler gevşek malzemelerden ve tozdan arındırılmalıdır. Beton yüzeylere uygulanacağı zaman yüzeydeki pürüzler giderilmeli ve varsa çatlaklar uygun tamir malzemeleri ile doldurulmalıdır. Bu işlemden sonra yapılması gereken astar katı uygulamasıdır. Astar katı uygulaması malzeme ile yüzey arasındaki aderansın artmasını sağlamaktadır. Astar kaplamaları sürme izolasyon malzemesinin seyreltilmiş hali ile ya da özel üretilmiş astar malzemeleri ile yapılmalıdır. Bu sayede malzemenin en kılcal bölgeleri bile doldurması ve yüksek tutunma elde etmesi sağlanır. Sürme izolasyon çözümlerinden yararlanmak için profesyonel işçiliğe başvurmak gerekir. Yanlış uygulamalar su yalıtımının sorunlu olmasına neden olacak ve su yalıtımını etkisiz kılacaktır.

 

Sürme izolasyon çeşitleri farklı olsa da uygulama yöntemi benzerlikler göstermektedir. Sürme izolasyon fırçası olarak kullanılan uygulama malzemesi yarı akışkan su izolasyon malzemesi kolay sürülebilsin diye daha sert fırçalardan seçilmelidir. Bu sayede yarı akışkan yüzeye doğru bir şekilde yayılarak kaplama yapılabilmektedir. Yüksek mukavemet gerektiren alanlarda file uygulamasına başvurulması su yalıtımının daha sağlam olmasını sağlayacaktır. Sürme izolasyon m2 fiyatı uygulanacak olan malzemenin birim fiyatı artı m2 işçilik olarak belirlenmektedir. Kullanılacak olan malzeme seçimi nihai fiyata etki edecektir. Kaliteli ve uygun fiyatlı malzemelerin seçilmesi su yalıtımında etkili sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Ankara Su Yalıtım firması olarak verdiğimiz su yalıtım hizmetleri hakkında bilgi almak ve su yalıtımı yaptırmak için firmamız ile iletişime geçmelisiniz.

Ankara Su Yalıtım, Likit Membran ve Zemin Kaplama Sistemler İçin Bizimle İletişime Geçin.