0533 618 09 88 0533 618 09 88 Gümüşdere Mahallesi 9.Sokak No:1/3 Keçiören/Ankara
ANKARA SU YALITIM •  LOGO
Anasayfa / Temel Su Yalıtımı Neden Gereklidir

Temel Su Yalıtımı Neden Gereklidir

Temel Su Yalıtımı Neden Gereklidir

Ankara Su Yalıtım | 02/Kasım/2020 | 156 Kez Okundu

Temel su yalıtımında en etkili yöntemlerin tercih edilmesi yapının uzun yıllar sağlam kalmasına etki edecektir.

Temel Su Yalıtımı Neden Gereklidir

Bina ve yapılarda yükü taşıyan unsur temellerdir. Temeller bina ve yapıların zemine tam olarak oturmasını sağlamaktadır. Bu nedenle büyük bir öneme sahiptir. Temel su yalıtımı yapılması yapıları taşıyan temelleri korozyon ve aşınmaya karşı korumaktadır. Temel su yalıtımı nasıl yapılır konusunda birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında seçim yapılırken temel izolasyonunun inşaat sırasında ya da sonradan yapılmasına, yapı bölgesindeki toprağın nem ve su durumunda, maliyet ve bütçe gibi kriterler dikkate alınmaktadır. Su yalıtımı Ankara firması olarak yapı ve binalarda en önemli yalıtım bölgesinin temeller olduğunu belirtiyoruz. Ana taşıyıcı olduğu için güvenlik açısından çok büyük öneme sahiptir.

 

Temel su yalıtımı detayı incelendiğince yöntemlerden birçoğu birbirinden farklıdır. Ancak her yöntem farklı avantajlar sağlamaktadır. Bulunulan bölgeye ve su durumuna göre yapılacak izolasyon yöntemi belirlenmelidir. Sıvı membran kaplama, Polyurea kaplama, geleneksel su yalıtım boyaları ile kaplama gibi çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Su yalıtım kaplaması olarak bizim önerdiğimiz ve en uzun ömre sahip olan çözüm Polyurea kaplamadır. Uzun yıllar kullanım ömrü olan bu çözüm dolgu toprağı altında kalması durumunda tekrar açılma maliyetleri ile karşılaşmanızı engellemektedir. Temellerde yapı unsurları su ile aşınmaya uğraması durumunda zayıflayarak taşıma kapasitesinden ve dayanıklılığından kayıp verecektir. Bu da zamanla yapıyı taşıyamayacağı ve deprem gibi afetlerde yapının sağlam kalamayacağı anlamına gelir.

 

Su yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılan kaplamalar sayesinde temellerin su alarak çürümesi engellenir. Ayrıca temel ve perde duvar birleşim yerlerinden yapı içerisine su sızarak iç duvarlarda patlamaları engellemektedir. Ankara su yalıtım firmaları arasında yer alan firmamız su yalıtımı yaptırmak isteyenlere en etkili çözümleri bulmaktadır. Sağladığımız uygun su yalıtım fiyatları sayesinde çok uygun şekilde temel su yalıtımı yaptırarak yapıları korozyona karşı korumanızı sağlıyoruz. En etkili su yalıtımı yapıların inşası sırasında yapılmalıdır. Bu sayede temel betonları hiç suya maruz kalmaz ve daha dayanıklı yapılara sahip olursunuz. Ev alacak olanlarında binaların temel izolasyonunu araştırmalarını tavsiye ediyoruz. Ancak bu sayede yapının güvenliğinin ne kadar ciddiye alındığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Ankara Su Yalıtım, Likit Membran ve Zemin Kaplama Sistemler İçin Bizimle İletişime Geçin.