0533 618 09 88 0533 618 09 88 Gümüşdere Mahallesi 9.Sokak No:1/3 Keçiören/Ankara
ANKARA SU YALITIM •  LOGO
Anasayfa / Teras Su Yalıtımı Nasıl Yapılır

Teras Su Yalıtımı Nasıl Yapılır

Teras Su Yalıtımı Nasıl Yapılır

Ankara Su Yalıtım | 01/Mayıs/2021 | 341 Kez Okundu

Teras Su Yalıtımında Doğru Malzeme Seçimi Kadar Bir Diğer Önemli Hususta Doğru Uygulama Bilgisine Sahip Olmaktır. Ankara Su Yalıtım Teras Su Yalıtımında Aradığınız Profesyonel Hizmet.

Teras Su Yalıtımı Nasıl Yapılır

Teras su yalıtımı nasıl yapılır? Teras su yatılımı malzemeleri nelerdir? Teras su yatılımı için en uygun malzeme nedir? Gibi sorular teras yalıtımı yaptırmak isteyen herkesin aklını kurcalayan, cevap aradıkları sorulardır. Teras su yalıtımı iklim koşulları yüzünden olumsuzluklar ile karşılaşılmaması için yapılması gereken yalıtımdır. Teraslar ilkim koşullarından en fazla etkilenen yapı unsurlarıdır. Bakımı ve onarımı için yalıtım oldukça önemlidir. Kış aylarında yağışlar, yaz aylarında sıcaklar teras yapı malzemelerini etkilemektedir. Akma, yapı malzemesine zarar verme, bina yıpranması teras su yalıtımı yapılmadığında karşılaşılacak olumsuzluklardan bazılardır. Teras su yalıtımı sırasında kullanılan malzeme ve yöntemlerle bu olumsuzluklar tamamen yok edilebilmektedir.

 

Teras su yalıtımı nasıl yapılır? Konusunun en önemli kısmı analiz kısmıdır. Öncelikle mevcut zemin özellikleri incelenmelidir. Zemin eğimi belirlenmelidir. Teras su yalıtımı yapılacak yüzeydeki yağ, pas, kir, toz gibi yüzeye tutunamayan gevşek malzemeler varsa bu malzemeler temizlenmelidir. Teras su yalıtımı için en kalıcı ve en hızlı çözüm Sprey polyurea kullanımıdır. Sprey polyurea zemin malzemesini değiştirmeden uygulanabilen su yalıtım malzemesidir. Fayans, seramik, cam mozaik, karo, mermer ve derzli malzemelerle kaplanmış teraslarda  mevcut yüzey değişimi yerine onarım yapılarak uygulama yapılabilir. Bu durum zaman ve maliyet açısından büyük kazanç sağlar. Mevcut yüzey onarımlarının yapılmasının ardından astar gerekliyse astar işlemleri yapılır. Astar uygulaması yapılırsa bu astarın kuruması da oldukça kısa sürede gerçekleşir. Maksimum kuruma süresi ortalama altı saattir.  Astar kuruduktan sonra Sprey polyurea zemine uygulanır. Sprey Polyurea birkaç saniyede kurur. Hızlı ve en etkili ve en iyi teras yalıtımı malzemesidir. Sprey polyurea teras su yalıtımı nemi önlediği için teras yüzeyinde küf, mantar ve yosun oluşmasını da önler. Isıya dayanıklıdır. Kimyasallara karşı dayanıklıdır. Esnek yapılıdır. Kolay temizlenebilen Sprey polyurea uzun ömürlü teras yalıtımı malzemesidir. Estetik açıdan da kusursuz görüntü sağlar.

 

Teras su yatılımı nasıl yapılır? Sorusu hakkında daha detaylı bilgi almak, teras su yalıtımı yaptırmak, teras su yalıtımı hizmetlerini en ekonomik ve en hızlı şekilde almak için Ankarasuyalitim.net ile iletişime geçiniz.

Ankara Su Yalıtım, Likit Membran ve Zemin Kaplama Sistemler İçin Bizimle İletişime Geçin.